• Powitanie Wiosny

• 21 marca w czwartek powitamy Wiosnę.

Prosimy w ten dzień, w miarę możliwości ubrać dzieci na zielono.

Dziękujemysmiley

• Konkurs na wiersz

• Burmistrz Miasta Łańcuta

pan Rafał Kumek

objął patronatem

Konkurs na napisanie wierszy

o rodzinie, przedszkolu, mieście, Polsce, Europie.

„Jestem przedszkolakiem, Łańcucianinem, Polakiem, Europejczykiem.”

I. Konkurs organizowany jest przez Przedszkole Miejskie Nr 2 w Łańcucie ul. Piłsudskiego 70.

II. Cele konkursu:

• kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej                             i wspólnoty narodowej, europejskiej) oraz postawy patriotycznej,
            • zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego,
            • zachęcanie rodziców/opiekunów do wspólnego, aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu  z dziećmi.

III. Regulamin konkursu:

-konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców/opiekunów;

-rodzic/opiekun wraz z dzieckiem opracowuje  wiersz o w/w tematyce;

-rodzic/opiekun przekazuje na konkurs 1 pracę-wiersz napisany ręcznie lub na komputerze  na kartce formatu A-4 (kartka może być ozdobiona własnoręcznie przez Autora wiersza);

-dopuszcza się  pomoc rodziców/opiekunów podczas wykonywania pracy konkursowej;

-do wykonanej pracy  należy dołączyć metryczkę zawierającą informacje:

• Tytuł wiersza
            • Imię i nazwisko autora
            • Grupa przedszkolna

Prace należy składać do dnia 15.03.2019 roku do Przedszkola  Miejskiego Nr 2 w  Łańcucie ,                    ul. Piłsudskiego 70, 37-100 Łańcut;

-o wynikach konkursu na wiersz oraz terminie wręczenia nagród uczestnicy zostaną poinformowani;

-organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystywania prac konkursowych;

- nadesłane pracę nie będą zwracane;

IV. Dla zwycięzców konkursów przewidziane są nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących konkursu

udzielają nauczycielki: Grażyna  Bielecka, Ewa Dec

• Ewidencja czasu pobytu dziecka w przedszkolu

UWAGA RODZICE!!!

Od 1 marca 2019 r. (piątek) obowiązuje w przedszkolu elektroniczny system ewidencji czasu pobytu dziecka – eDziecko.

Weryfikacja czasu i kosztów pobytu dziecka na

stronie internetowej: www.edziecko.dipolpolska.pl

login: numer karty …........

hasło:1111

Prosimy o codzienne rejestrowanie przyprowadzania
            i odbierania dziecka poprzez zbliżenie karty do czytnika.

Szczegóły zamieszczone w Regulaminie elektronicznej ewidencji czasu pobytu.

Regulamin_edziecko.doc

• Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 2

1. Kontynuacja edukacji przedszkolnej
               05.02.2019 – 11.02.2019 r.

Składanie w przedszkolu deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku 2018/2019

1. Rekrutacja

a) 12.02.2019 r. - 11.03.2019 r.

Składanie w przedszkolu podpisanych przez     rodziców/opiekunów prawnych wniosków o przyjęcie do   przedszkola wraz z dokumnetami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów.

b) 12.03.2019 r. - 19.03.2019 r.

Prace Komisji Rekrutacyjnej

c) 20.03.2019 r.

Opublikowanie w przedszkolu listy kandydatów         zakwalifikowanych i list kandydatów niezakwalifikowanych (zakwalifikowanie nie jest    równorzędne z przyjęciem do przedszkola).

d) 04.04.2019 r.

Opublikowanie w przedszkolu listy dzieci przyjętych
            i nieprzyjętych
            (na tablicy ogłoszeń)

3)  Rekrutacja – nabór uzupełniający

04.04.2019 r. - 31.08.2019 r.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3 - 6 lat,
            w szczególnych sytuacjach dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

DOKUMENTY DOSTĘPNE DO POBRANIA W PRZEDSZKOLU LUB NA STRONIE INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA www.przedszkole2lancut.pl  W ZAKŁADCE – REKRUTACJA

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków naszych wychowanków na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w dniach :

Grupa I "Krasnale" 21.01.2019r (poniedziałek) o godz. 10 00

Grupa III "Sowy" 22.01.2019r (wtorek) o godz. 10 00

Grupa II "Biedronki" 23.01.2019r (środa) o godz. 10 00

Grupa IV "Ekoludki" 24.01.2019r (czwartek) o godz. 1000

• „Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie” W.Hugo

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Dzieci i Rodziców, którzy włączyli
            się w akcję „Karma dla Kundelka”.  Zebraną karmę, kocyki, ręczniki, zabawki, smakołyki
            i miseczki dostarczyliśmy do Schroniska dla Zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie.

Dzięki Wam przekonaliśmy się, że istnieją życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny!

DZIĘKUJEMY!

• Dzień Pluszowego Misia

• Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Z racji, że wypada on w tym roku w niedzielę prosimy o przyniesienie  przez dzieci swojego ulubionego misia

23 listopada (piątek).

• 5 listopada przypada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Z tej okazji w naszym przedszkolu odbędzie się bal. Prosimy dzieci przebrać za bohaterów ze swoich ulubionych baśni .

• Numery kont

•  konto opłaty za żywienie: 58 8642 1142 2014 1114 9127 0004

konto opłaty stałej: 85 8642 1142 2014 1114 9127 0003

• Piknik Rodzinny

• Dyrektor Przedszkola, Grono Pedagogiczne i Dzieci serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku na Pikniku Rodzinnym, wspólną zabawę i miłą, serdeczną atmosferę.

• Podręczniki i karty pracy

• "Plac zabaw" Box  Czterolatek , WSiP: 89zł

"Plac zabaw" Box  Pięciolatek , WSiP: 119zł

"Plac zabaw" Box  Sześciolatek , WSiP: 119zł